Quick Find
 Categories
   Sister sites
   Information
  See our Quickstart Guide for information on how to get started.

  Having Problems?
  • FAQ - our Frequently Asked Questions page.
  • Device Help - assistance for viewing your purchases on a tablet device.
  • Contact us if none of these answer your questions.

  Affiliate System - Click here for information about how you can get money by referring people to !

  Our Latest Newsletter
  Product Reviews
  Privacy Policy
  How to Sell on
  Convention Support Program


  RSS Feed New Product RSS Feed
  Back
  Other comments left by this customer:
  You must be logged in to rate this
  Tianxia: Spirits, Beasts & Spells
  Publisher: Vigilance Press
  by Andrzej S. [Verified Purchaser]
  Date Added: 09/23/2016 11:30:36

  Tianxia: Spirits, Beasts & Spells is a very good supplement to main rulebook. The biggest advantage of Tianxia: Spirits, Beasts & Spells is the presentation style of magic and description of the supernatural world. Magic, supernatural creatures and mythic places only complement existing information - are not intended to replace them. That's important to me - I can't imagine a setting about martial artist where mages and exorcists are more powerful.

  Anyone interested in reading polish language review (or digging to it via Google translate) can read full text here: http://3k10.pl/2016/09/23/tianxia-spirits-beasts-spells/  Rating:
  [5 of 5 Stars!]
  Tianxia: Spirits, Beasts & Spells
  Click to show product description

  Add to Order

  How to Game Master like a Fucking Boss
  Publisher: Kort'thalis Publishing
  by Andrzej S. [Verified Purchaser]
  Date Added: 08/02/2016 13:21:26

  How to Game Master like Captain Obvious - review in Polish

  How to Game Master like a Fucking Boss to wyjątkowy almanach. Są podręczniki lepsze i gorsze, pisane oficjalnie albo na luzie, napakowane poradami, sztuczkami czy technikami lub pomysłami na przygody. Ten poradnik jest absolutnie unikalny. Dowiesz się z niego, że warto się czysto ubierać. Że nie warto dać sobą pomiatać. Że wulkany są zajebiste. Wulkany i dinozaury. Że fajnie jest dawać bohaterom niezależnym cechy szczególne. Że warto wprowadzać do przygód jednorożce, wróżki, pegazy i inne “dziewczyńskie rzeczy”, jeśli drużyna nie składa się z samych facetów. Tak, Venger Satanis, autor podręcznika, na serio radzi obdarować graczkę magicznym zestawem do makijażu albo pomadkę +1.

  Czuję się oszukany.

  Nie kupiłem tego e-booka dlatego, że potrzebuję prowadzić like a fucking boss. Almanachy nie zmienią przeciętnego MG w geniusza. Do tej pory, w każdym znajdowałem przynajmniej tuzin fajnych sztuczek, na które sam bym w życiu nie wpadł. W wielu było tego znacznie więcej. W HtGMlaFB nie ma nic. Ten podręcznik powinien się nazywać Game Mastering for Dummies.

  Kuleje tu wszystko oprócz czcionki i składu.

  Treść nie jest podzielona na rozdziały. Venger skacze z tematu na temat, pisze co mu ślina na klawiaturę przyniesie. Nie sili się na uniwersalność – przykłady ociekają Dungeons & Dragons i Lovecraftem. Te przykłady nie są zresztą specjalnie odkrywcze, nie pokazują jak radzić sobie z problemami albo jak sprawić, że graczom opadną szczęki. Tutaj nie ma sztuczek. W HtGMlaFB porady polegają na tekstach w stylu “Wprowadź do kampanii wulkany! Wulkany są świetne, to jedna z niewielu rzeczy, o których chciało mi się uczyć w szkole!”.

  Autor wychodzi jednak o krok dalej. Chcesz być ekstra MG? Nie mów o sobie MG. Mów “Mistrz Gry”, z wielkich liter, bo to w końcu nie byle co. Chcesz dobrze rzucać kostkami? Kup sobie drewniane pudełko, powypalaj na nim jakieś symbole i rzucaj tylko do niego. Chcesz, by BN był niezapomniany? Przynieś jego ilustrację.

  Venger zakłada chyba, że tym, co trapi wielu prowadzących jest brak tabel losowych, dlatego marnuje kilkadziesiąt stron na różne generatory. Dorzuca jeszcze mini-słowniczek w mrocznym języku, na wypadek gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości czy przypadkiem nie wyrzucił pieniędzy w błoto.

  Wisienką na torcie są sporadycznie używane bluzgi. Pozostaje dla mnie tajemnicą czym różni się potwór od pierdolonego potwora, ale dla Vengera słowo “fuck” urasta do rangi zaklęcia.

  Dobre strony? W zasadzie dwie. Po pierwsze, podręcznik zawiera porady, które mogą się spodobać totalnym początkującym. Co prawda lepiej by zrobili gdyby przeczytali coś innego (np. 3k10 notek blogowych), ale jeśli kupią HtGMlaFB, to niech będzie. Po drugie, e-book nie kosztuje nie wiadomo ile.

  How to Game Master like a Fucking Boss oczywiście zbiera u mnie słabe 1/6.  Rating:
  [1 of 5 Stars!]
  How to Game Master like a Fucking Boss
  Click to show product description

  Add to Order

  Displaying 1 to 2 (of 2 reviews) Result Pages:  1 
  Back
  0 items